לחץ להגדלה
9.7.2005
לחץ להגדלה
ערב פסח תשע"א , ליל הסדר 18.4.2011
לתמונות נוספות באלבום לחץ כאן
הסירטון האחרון מתוך ליל הסדר 18.4.2011
(לחץ להצגה)
השיר אברהם אבינו בשפת הלאדינו
(לחץ להשמעה)
השיר "ברבא יאני" ביונית
(לחץ להשמעה)
השיר "אניקסה מאנה"
(לחץ להשמעה)
השיר "קאמפיה מו טאקלמדה" מוקדש לך סבא היקר
(לחץ להשמעה)
"שתי דלתות לחיים" של קז'נדיליס לזכרך סבא היקר
(לחץ להשמעה)
השיר "זינגואלה"
(לחץ להשמעה)
לקטעי אודיו ווידאו נוספים לחץ כאן
AScaniurcign AScaniurcignST הדליק/ה נר לזכרו ב-03/09/2017: "Four to five servings of this liquid has to be consumed weekly to have the desired result. Thus, when the muscles within the penile area are relaxed, more blood will enter in the penis and a bigger harder erection will occur.".
 
יובל כהן הדליק/ה נר לזכרו ב-18/04/2013: "סבא עוד יום הולדת שאתה איננו אני מקווה שאתה שומר עלינו מלמעלה אני מאוד מתגעגע אליך אוהב נכדך האוהב יובל".
 
לנרות זיכרון נוספים לחץ כאן
להדלקת נר לזכר אברהם כהן ז"ל , אנא מלא את הטופס הבא:
שם פרטי:
שם משפחה:
תוכן: (עד 120 תווים)
הדלק
נקה
לשליחת הודעה למכריך על אתר לזכר אברהם כהן ז"ל , אנא מלא כאן את כתובות הדוא"ל שלהם:
שלח
נקה
אם ברצונך לקבל הודעה בדוא"ל בכל פעם שאתר זה מתעדכן, לחץ כאן
כך חולצה הגוררת "אמציה" מהשרטון ! / דבורה כהן (רעייתו )
תחילה ברצוני לציין כי כפי שידוע לכולם אברהם כהן ז"ל היקר באדם , הצטרף לעבודה בנמל חיפה עם שיחרורו מהצבא , שנים רבות עבד במחלקת עגינה וים ובכל אוניות ה"גוררות" בנמל , שם עבד עד לפרישתו לגימלאות , רבים מבני משפחתו וחבריו הרבים יודעים כי אחת מאהבותיו הגדולות היתה לא אחרת מאשר ... האוניה , ה"גוררת"  עליה עבד שנים רבות ואשר נחשבה לו כבית שני שנים רבות , כמובן הגוררת "אבירה" , אך אברהם ז"ל עבד על כל הגוררות , ואהבתו עליהם היתה שווה לכל אחת מהם , תמיד אהב את הים !
סיפורים וחוויות רבות היו לאבהרם ז"ל במסגרת עבודתו על אוניות אלה , אך ברצוני לחשוף כאן בפניכם לראשונה , לכל גולשי האתר לזיכרו , את אחד האירועים החשובים בחייו של בעלי ז"ל , במסגרת עבודתו על הגוררת "אמציה" , - והסיפור להלן לפניכם:

כך חולצה הגוררת "אמציה" מהשרטון !
ספינת הגרר "אמציה" עלתה על שרטון בחוף קרית חיים ב- 12.3.1971 בלילה , כאשר ניגשה לעזור לאונית המשא "קליפר" שנסחפה לחוף ע"י הרוחות החזקות שנשבו באותו הלילה .

במשך שבוע ימים נשארה הגוררת תקועה בחול בין האוניה לבין החוף והיוותה אטרקציה למבקרים מכל רחבי הארץ . הגלים החזקים דחפו את ה"קליפר" על ה"אמציה" וגרמו לה נזק בדופן השמאלי .

ביום 19.3.1971 לאחר ששככה הסערה , יזם רב חובל הגוררת , שמואל סגל , מבצע הורדת הגוררת מהחוף ולאחר קבלת אישור מרב חובל הנמל והתייעצות עם המכונאים החל המבצע .

שמואל החל לחפור , בעזרת מדחף הגוררת תעלה לאורך האוניה ובעזרת חבלים שנקשרו ל"קליפר" הגיע עד חרטום האוניה ויצא מאחריה לים הפתוח . משם בעזרת המדחף וגוררת נוספת שעמדה במרחק מה ירד מהחוף .

המבצע החל בשעה 7:00 בערך ולאחר 4 שעות של תימרונים שונים הצליחה הגוררת להשתחרר , להגיע למים עמוקים , ולשוט בכוחות עצמה לבסיסה בנמל חיפה .

תוך כדי הפעולה הזאת , מאחר וקשה היה להעביר חבל מהגוררת "אופירה" ל"אמציה"  , קפץ המלח , איש צוות האוניה אברהם כהן למים ושחה עם החבל לחוף ומשם הועבר החבל ל"אמציה" .

על מבצעם זה זכו עובדי מחלקת הים למכתב הערכה מכובד ממנהל נמל חיפה .

במכתבו נכתב: "הובאו לידיעתי , הרצון , הנכונות והמסירות שהראו עובדי המחלקה בימי הסערה , 12 - 14 למרץ , וכן החריצות , היוזמה והידע הטכני שהראו אנשי הצוות שהיו על הגוררת "אמציה" בעת היותה על השרטון , ושהביאו בסוף להורדתה ממנו ללא עזרה מבחוץ , על אף היותה ניזוקה ופגועה . אני תקווה שאותן תכונות טובות תהיינה נחלתכם גם בימים רגילים ואפורים של עבודה רגילה , ברוכים תהיו ! "
(לנוחיותכם , צירפתי מספר תמונות אודות מבצע חילוצה של הגוררת והם נמצאות באלבום התמונות )

אברהם כהן - לא נשכח אותך,תמיד ניזכור אותך בליבנו לעד ,
יהיה זיכרך ברוך !
נונו / יובל כהן (נכד)

לנונו הסבא הכי טוב בעולם!
כשעליתי לתורה בבית הכנסת , חשתי שאתה נמצא לצידי ושומע אותי , לא אשכח כשהייתי בא לבקר הייתה קורה לי בשמות חיבה "סוכר שלי" ו"קרידו מיו" שזה (יקר שלי) לא אשכח אותך לעולם ! תשמור על כולנו ותשמור במיוחד על סבתא דבורה שתתחזק ותרגיש טוב . ותנוח על משכבך בשלום נזכיר ונזכור את מי שהייתה לעולמים אוהב נכדך יובל !

נונו היקר! / ליאור כהן (נכד)

נונו היקר!
אני מתגעגע אליך מאוד!!!
אני מתגעגע לקולך הנעים,לאוכל הטעים שאתה עושה לדרך הארץ שלך ולשמחת החיים שלך. אני זוכר שהייתי מדבר איתך בטלפון תמיד היית לך שאלה:
"מה שלומך קרידו(יקר)". קשה לי בלעדייך ואני מתגעגע מאוד
שמור על כל המשפחה מלמעלה בגן עדן אוהב ליאור

זכרון עולם / דבורה ויהודה קוריאל (משפחה)
אברם אהבנו אותך מאוד תמיד תישאר בלבנו היה לך לב זהב ורחב ותמיד אהבת לצחוק.ת.נ.צ.ב.ה
להוספת דברים לזכרו לחץ כאן 
שם פרטי:
שם משפחה:
חיפוש מתקדם
דף הבית |  יצירת אתר זיכרון |  מידע לאבלים ולמנחמים |  אודות "עד עולם" |  תקנון |  צור קשר |  כל אתרי ההנצחה
כל הזכויות שמורות ©